شناسه خبر : 7756 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

فاجعه زیست‌محیطی این بار در خزر
خبرگزاری مهر نوشت: عبدالرضا کرباسی معاون دریایی سازمان محیط زیست از پروژه دولت احمدی‌نژاد برای احداث آب‌شیرین‌کن در دریای خزر و انتقال آن آب به سمنان انتقاد کرد. او تاکید کرد: «...‌در صورت استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها میزان نمک دریای خزر در طول یک سال 32 میلیون تن افزوده می‌شود... این میزان شوری برای اکوسیستم خزر فاجعه زیست‌محیطی به بار می‌آورد... بر اساس توافق جدید با وزارت نیرو و با توجه به اینکه استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها در دریای خزر موجب افزایش غلظت نمک در این دریاچه می‌شود، قرار شد تا زمانی که دستورالعمل‌های علمی برای این اقدام مصوب نشود، ساخت آب‌شیرین‌کن‌ها متوقف شود... در حال حاضر میزان شوری خزر 13 گرم نمک به ازای هر لیتر است.»

مثبت، منفی و خنثی
شرق گفت‌وگویی با هانیه توسلی از بازیگران سینما درباره دوران ممانعت از فعالیت‌های سینمایی او انجام داده ‌است. توسلی در این باره با اشاره به عدم بازی در یکی از فیلم‌های سیاسی آن روزها می‌گوید: «... به من گفتند که ممنوع‌الکار هستم. وقتی به دستور رئیس اداره نظارت و ارزشیابی سینمای وقت فیلمبرداری فیلم «ندارها» تا تغییر بازیگر متوقف شد، به دیدن‌شان رفتیم. ایشان عازم مکه هم بودند. برای من روی وایت‌بورد نوشتند: «مثبت، خنثی و منفی». بعد گفتند آن فیلمی که من بازی نکردم فیلم مثبتی بوده است و وظیفه‌ام بود که در این فیلم بازی کنم. خیلی هم لحن‌شان عصبانی بود... حلالیت هم خواستند. بدترین بخشش این بود که از من خواستند در فیلم دیگری بازی کنم. خوشبختانه آن فیلم ساخته نشد.»

درخواست 400 استاد بازنشسته
اعتماد نوشت: فرصت دوماهه سرپرستی جعفر توفیقی در وزارت علوم همراه با گزارشی از بازگشت به تحصیل 400 دانشجوی ستاره‌دار و رسیدگی به درخواست 400 استاد بازنشسته بود. توفیقی در آخرین روزهای سرپرستی‌اش در وزارت علوم از درخواست 400 استاد بازنشسته برای بازگشت به دانشگاه‌ها خبر داد. او همچنین تصریح کرد: «دانشجویانی که هنوز متقاضی بازگشت به تحصیل هستند، در صورت ارائه درخواست‌شان به وزارت علوم می‌توانند از نیمسال بعدی مشغول به تحصیل شوند.» با این حال بررسی‌های «اعتماد» نشان می‌دهد طی این مدت، از استادانی که در دوره قبلی به صورت غیرقانونی اخراج شده‌اند، دعوتی برای بازگشت به دانشگاه و ادامه کار نشده است.

بگم بگم برای خواهر احمدی‌نژاد
نامه نیوز نوشت: سال 88، محمود احمدی‌نژاد در جریان مناظره با میرحسین موسوی، پس از چند بار تکرار «بگم بگم»، چند برگه کاغذ را به عنوان سند علیه زهرا رهنورد، در مقابل دوربین تلویزیون گرفت و البته پس از آن پاسخ آن افشاگری اعلام شد. شاید احمدی‌نژاد فکر نمی‌کرد روزی اسنادی واقعی درباره سوءاستفاده از موقعیت خود او به اطلاع مردم برسد. پروین احمدی‌نژاد 52ساله که دارای مدرک کارشناسی ارشد است، دو سال پیش به عضویت هیات علمی دانشگاه علوم اقتصادی، زیر‌مجموعه وزارت علوم در‌آمد. طبق حکم کارگزینی، او از لحاظ سن و مدرک تحصیلی، فاقد شرایط لازم بوده است. طبق قانون در شهرهایی مانند تهران اعضای هیات علمی از متقاضیان دارای مدرک دکترا و زیر 40 سال انتخاب می‌شوند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها