شناسه خبر : 5827 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

مانعی دیگر برای اشتغال زنان
نوشت: با اعلام منع استخدام زنان و نوجوانان زیر 18 سال در مشاغل سخت و زیان‌آور شماری از زنان شاغل در این حوزه نسبت به احراز وضعیت شغلی خود در مشاغل سخت و زیان‌آور ابراز نگرانی کردند و اجرای این ماده از قانون کار را (ماده 75) مانع بزرگی برای حضور در عرصه کار و اشتغال دانستند. برخی زنان کارگر در مشاغل سخت و زیان‌آور بر این باورند: در این قانون آمده است که گماردن زنان در مشاغل سخت و زیان‌آور ممنوع است و این باعث می‌شود حق انتخاب شغل از آنان سلب شود و دیگر اینکه کارفرمایان در برخی مشاغل سخت و زیان‌آور مانند خبرنگاری، پرستاری، زندانبان زن و... تمایلی نسبت به استخدام یا جذب نیروی زن نخواهند داشت.

تحسین فداکاری سرباز مریوانی برای نجات یک سگ
نوشت: گروهی از اهالی تبریز روز گذشته با دسته‌های گل به عیادت محمد باختر، سرباز مریوانی رفتند که تلاشش برای نجات یک سگ، منجر به انفجار و قطع پایش شده بود. این سرباز در پادگان عجب‌شیر متوجه گرفتارشدن یک سگ در گوشه پادگان شد و برای نجات جان این حیوان اقدام کرد. هنگام خارج کردن سگ، یک مین زیر پایش منفجر شد. سرباز جوان به علت انفجار مین، پایش را از دست داده و به علت شدت جراحات به تبریز اعزام شد و در بخش سی‌سی‌یو بیمارستان شهدای این شهر بستری شد. بازتاب خبر این اقدام فداکارانه سرباز مریوانی در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد بود. جمع زیادی از اهالی تبریز با دسته‌گل‌هایی که همراه داشتند برای عیادت این سرباز به بیمارستان مراجعه کرده بودند.

دیگر دکه روزنامه‌فروشی نمی‌خواهیم
به نقل از بهنام یزدانی، معاون هماهنگی امور مناطق شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، نوشت: طرح بنای دکه‌های جدید ریخته شده، اما هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند. یکی از دلایل آن این است که طرح جدید دکه‌ها باید مورد تایید اتحادیه دکه‌داران باشد. دومین دلیل هزینه بالای ساخت دکه جدید برای دکه‌داران است. در حال حاضر به شکل نمونه در میدان انقلاب یک دکه با طرحی جدید نصب شده است. ما معتقدیم دیگر نباید این دکه‌ها توسعه پیدا کند، بلکه باید روزنامه‌ها در فروشگاه‌ها و محیط‌های مناسب در برج و مجتمع‌ها به فروش برسد، در نتیجه شرکت ساماندهی به دلیل اینکه دکه‌های روزنامه‌فروشی سالیان سال در شهر تهران راه‌اندازی شده‌اند، با آنها مدارا می‌کند و تمایلی ندارد به تعداد آنها اضافه کند.
با بهبودیافتگان الکل
نوشت: رو به دوربین نشسته‌اند. فیلم ۲۰ دقیقه‌ای ضبط‌شده با این دوربین، در مستندات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بایگانی شده است. مردها، تا یک سال قبل، الکلی بودند. دوربین، امروزِ مردها را ثبت می‌کند. امروز و خاطرات را. «دیگه این اواخر، از 5 /1 لیتر ۹۶ درصد، فقط یک استکان می‌موند. دیگه فاز غم می‌گرفتم، فاز مردن می‌گرفتم. شروع کردم به خودزنی. یک بار ریه‌مو زدم. با چاقو زدم که رسوندن بیمارستان، اومدم رگ دستمو بزنم، بغلشو زدم. سرم رو زدم به دیوار... . آخریا یک و نیم لیتر الکل که می‌خوردم، روش ۳۰ تا ۴۰ تا کلونازپام هم می‌خوردم که دیگه خوب می‌شدم. خوب می‌شدم که... از خود بیخود می‌شدم. من دنبال اون حال بودم... .»دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها