شناسه خبر : 5682 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

افزایش۷۰ میلیون تومانی قیمت «شیشه»
index:1|width:50|height:20|align:right نوشت: علیرضا جزینی قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به کنترل عرضه پیش‌سازهای مواد مخدر صنعتی به‌ویژه «آنتی‌هیستامین‌ها» اشاره کرد و گفت: کنترل عرضه پیش‌سازهای مواد صنعتی به‌ویژه آنتی‌هیستامین‌ها و همچنین انهدام باندهای توزیع مواد پیش‌ساز و کنترل مرزهای غربی باعث شده در حال‌ حاضر قیمت هر کیلوگرم «شیشه» به طور میانگین ۷۰ میلیون تومان افزایش یابد... سال 13۹۳، سه ‌هزار نفر از معتادان بنا به دلایل مختلفی مانند مسمومیت حاد، تزریق زیاد، عفونت‌هایی مانند هپاتیت، ایدز، مصرف روانگردان‌ها و قرص ترامادول و... فوت کرده‌اند که ۳۰۰ نفر آنها را زنان تشکیل می‌دادند، اما در چهار ماه نخست سال جاری ۵۹۶ مرد و ۷۰ زن، مرگ ناشی از اعتیاد داشتند که این آمار درمجموع نسبت به مدت سال گذشته افزایش پنج‌درصدی داشته است.

باغ‌هایی که مصادره می‌شوند
index:2|width:30|height:20|align:right نوشت: شهرداری تهران تصمیم گرفته بعد از سال‌ها که تهران بخش عمده باغ‌هایش را از دست داده و همچنان هم ساخت‌وساز در باقیمانده باغات تهران ادامه دارد، یک بند از قانون حفظ و گسترش فضای سبز را اجرا کند. طبق تبصره ۱ ماده ۶ قانون حفظ و گسترش فضای سبز «در صورتی که قطع درخت از طرف مالکان به نحوی باشد که باغی را از بین ببرد و از زمین آن به صورت تفکیک و خانه‌سازی استفاده کند، همه زمین به نفع شهرداری ضبط می‌شود و به مصرف خدمات عمومی شهر و محرومان می‌رسد...» این بند از قانون اگرچه صراحت دارد اما هیچ‌وقت اجرا نشده است و هر جا باغی خشکانده شده اغلب نهایت حکمی که برای متخلفان صادر شده پرداخت جریمه نقدی قطع درختان بوده است.

واردات ۲۷ تن رژ لب به کشور در بهار امسال
index:3|width:50|height:20|align:right نوشت: در سه‌ماهه اول سال جاری بیش از دو هزار تن لوازم آرایشی و بهداشتی با ارزش بیش از 20 میلیون دلار به کشور وارد شده است، در این بین آمارها نشان می‌دهد ترکیه و امارات بیشترین سهم را در صادرات لوازم آرایشی به ایران داشته‌اند. آمارهای گمرکی نشان می‌دهد در سه‌ماهه اول امسال تنها 27 تن «لوازم آرایش لب» از کشورهای هلند، فرانسه، ترکیه،‌ ایتالیا، امارات، آلمان و چین به کشور وارد شده که ارزش آن مجموعاً به بیش از 327 هزار دلار یعنی کمتر از یک میلیارد تومان می‌رسد. بر اساس این آمار ارزان‌ترین این محصولات از چین با قیمت هر کیلو پنج دلار و گران‌ترین آن از ایتالیا و با قیمت هر کیلو 58 دلار وارد شده است.

۴۵درصد نوزادان ایرانی شیر مادر نمی‌خورند
index:4|width:40|height:20|align:right نوشت: به گفته علی‌اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت در حال حاضر ۵۵ درصد نوزادان با شیر مادر تغذیه می‌کنند. این یعنی ۴۵ درصد دیگر نوزادان، با شیر مادر تغذیه نمی‌کنند. هر چند که به گفته این مسوول در وزارت بهداشت، میزان تغذیه با شیر مادر بالا رفته اما هنوز هم درصد قابل‌توجهی از نوزادان با شیر خشک تغذیه می‌کنند. او ادامه داد: «قبلاً میزان تغذیه با شیر مادر ۵۱ درصد بود که حالا به ۵۵ درصد رسیده است.» به گفته او، نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، کمتر مریض شده، در بزرگسالی کمتر به فشار خون و بیماری‌های قلبی عروقی مبتلا می‌شوند. همچنین مادری که با شیر خود، بچه را تغذیه می‌کند، در طولانی‌مدت کمتر دچار پوکی استخوان، سرطان رحم و تخمدان و سرطان پستان می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها