شناسه خبر : 5598 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

گالری راه ابریشم برای پنجمین بار در پاریس فوتو

پاریس فوتو، اولین و بزرگ‌ترین بازار سالانه عکس در دنیاست. طی چهار روزی که این بازار برپاست، نزدیک به ۱۲۸ گالری و ۲۳ ناشر متخصص کتاب عکاسی، آثارشان را برای فروش به نمایش می‌گذارند.

پاریس فوتو، اولین و بزرگ‌ترین بازار سالانه عکس در دنیاست. طی چهار روزی که این بازار برپاست، نزدیک به 128 گالری و 23 ناشر متخصص کتاب عکاسی، آثارشان را برای فروش به نمایش می‌گذارند. موفقیت چشمگیر این بازار چه از نظر بازدید‌کننده و چه از لحاظ فروش، نشانه علاقه روزافزون مردم و خریداران، نسبت به عکاسی و نشانه رشد بازار عکاسی است.
گالری راه‌ابریشم برای پنجمین بار در مهم‌ترین رویداد عکاسی جهان پاریس فوتو شرکت می‌کند. این رویداد از 20 تا 24 آبان‌ماه با حضور بیش از 150 گالری از جای جای جهان در پاریس برگزار می‌شود.
آزیتا قبائیان مدیر گالری راه ابریشم درباره این حضور می‌گوید: این برای پنجمین بار است که در پاریس فوتو شرکت می‌کنیم، اما حضورمان در این رویداد پیوسته نبوده و در دو سال اخیر در این رویداد شرکت نکرده‌ایم. گالری راه ابریشم تنها گالری ایرانی شرکت‌کننده در این رویداد است و حضور راه ابریشم در این رویداد چنان موفقیت‌آمیز بوده است که هرجا سخن از عکاسی ایران باشد یا بخواهند با عکاسی ایران ارتباط برقرار کنند با گالری راه ابریشم تماس می‌گیرند.
به گفته مدیرگالری راه ابریشم؛ با اینکه شرکت در این رویداد بسیار هزینه‌بر است اما سال‌هاست که راه ابریشم بخشی از برنامه خود را معطوف به عکاسان ایرانی در عرصه بین‌المللی کرده است و در این دوره نیز عکس‌های شادی قدیریان، تهمینه منزوی، هنگامه و کاوه کاظمی، علیرضا فانی، بابک کاظمی، جلال سپهر و بیژن صیفوری در غرفه گالری راه ابریشم به نمایش گذاشته می‌شود. آزیتا قبائیان می‌گوید: همچنین قصد داریم در غرفه گالری راه ابریشم مجموعه کتاب‌ها و کاتالوگ‌هایی از عکاسی ایران و به ویژه عکاسان شرکت‌کننده در این رویداد را به نمایش بگذاریم. همچنین در این رویداد کتابی را که در سال ۲۰۱۱ با عنوان عکاسان ایران به زبان فرانسه منتشر کرده‌ایم در غرفه گالری راه ابریشم ارائه خواهیم کرد.
مدیرگالری راه ابریشم درباره انتخاب عکاسان شرکت‌کنند‌ه در این رویداد گفت: با توجه به اینکه حضور در این رویداد مهم عکاسی بسیار هزینه‌بر است سعی کرده‌ایم عکس‌های عکاسانی را به نمایش بگذاریم که بتوانیم آنها را بفروشیم تا با این کار زمینه حضور در سایر رویدادهای عکاسی بین‌المللی را فراهم کنیم. قبائیان درباره حضور سایر گالری‌های ایرانی در این رویداد هنری گفت: تاکنون سایر گالری‌های ایرانی برای حضور در این رویداد اقدام نکرده‌اند اما یک گالری آمریکایی با عنوان «رابرت کلاین» که یک واسطه ایرانی را به خدمت گرفته است در این رویداد غرفه‌ای گرفته است و عکس‌های عکاسان ایرانی را به نمایش خواهد گذاشت. حضور این گالری آمریکایی با عکس‌های عکاسان ایرانی نشان می‌دهد که عکاسان ایرانی در عرصه بین‌المللی شناخته شده‌اند و نگاه‌ها متوجه آنهاست.
گالری راه ابریشم تنها گالری تخصصی ایران است که سال‌هاست تمرکزش را بر روی نمایش عکس گذاشته است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها