شناسه خبر : 546 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

در دنیای فوتبال اقتصادی امروز سرمایه‌دارانی هم هستند که به واسطه پشتوانه مالی خود وارد عرصه سرمایه‌گذاری در فوتبال می‌شوند.

تفاوت سرمایه‌داران حاضر در فوتبال دنیا و ایران
نوشت: در دنیای فوتبال اقتصادی امروز سرمایه‌دارانی هم هستند که به واسطه پشتوانه مالی خود وارد عرصه سرمایه‌گذاری در فوتبال می‌شوند. اتفاقی که در مورد رومن آبراموویچ سرمایه‌دار روس رخ داد یا گلیزرهای آمریکایی یا شیوخ عرب که از حوزه خلیج‌فارس راهی لیگ‌برتر انگلیس شده‌اند. اما موضوعی که در مورد تمام این افراد مشترک است اینکه این سرمایه آنهاست که در خدمت فوتبال است. آنها مالک هستند و برای بقای باشگاه خود هزینه می‌کنند و به همین دلیل هم بهترین تصمیم‌ها را می‌گیرند. اما اینجا در ایران مدیر باشگاه «مالک» آن نیست، از خارج از سیستم وارد شده و روی صندلی مدیریتی می‌نشیند. جایی که نشستن و برخاستن در کنارش می‌تواند دروازه‌های شهرت را به روی شما بگشاید.

هادی آیت‌اللهی مسوول فوتبال پایه ایران
نوشت: مربیان پایه عقیده دارند زمانی که یک تیم به جام جهانی صعود نمی‌کند، یک نسل از فوتبال می‌سوزد و حالا با عدم صعود تیم ملی نوجوانان به جام جهانی شیلی یک نسل از فوتبال سوخت. سه تیم ملی زیر ۱۴ سال، زیر ۱۶ سال و تیم ملی امید، در ید اختیار سیدهادی آیت‌اللهی بودند که دو تیم اول ناکام شدند و حالا تیم سوم هم در آستانه ناکامی است. حالا باید آقای نایب‌رئیس اول، که رئیس کمیته فنی و توسعه هم هست، پاسخگوی همه ناکامی‌های فوتبال پایه باشد. کسی که هنوز یک گزارش از فعالیت‌هایش در این کمیته را به هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال ارائه نکرده و البته سرپرست ناشناس و گمنامی را به بالاترین سمت کمیته جوانان رسانده است.

قدر نایب قهرمانی در کشتی آزاد جهان را بدانیم
نوشت: یادمان نرود که همین چند سال پیش بود که دوستان می‌گفتند «کفگیر کشتی به ته دیگ خورده است!» واقعاً بعضی انتقادها از تیمی که نایب قهرمان جهان شده ناجوانمردانه است. انگار فراموش‌مان شده روزی رسیده بود که رفقا می‌گفتند کشتی ما را با آسیا مقایسه کنید، کشتی ما در سطح آسیاست. امروز خادم به جای «غیرت کن»، «بی‌غیرت» گفتمان فنی را دارد جایگزین می‌کند، اعتماد به نفس را به ما و کشتی و کشتی‌گیر ما بازگردانده است تا دیگر وقتی جلوی روس‌ها کشتی می‌گیریم یک حریف از «پیش‌باخته» نباشیم؛ و این چقدر دشوار است وقتی هیچ بستری مهیا نیست و نگاه‌ها و افراد و ابزار حتی نیروی انسانی همه آماتور هستند و تو باید کار حرفه‌ای کنی و نتیجه حرفه‌ای به دست آوری!

ممنون آقای ولاسکو
سایت برنامه ۹۰ در یادداشتی به قلم مرتضی میثاقی نوشت: هر چند که نباید از مدیریت صحیح والیبال ایران و کارهای زیربنایی در گذشته به راحتی رد شد، اما هیچ‌رقمه نمی‌شود انکار کرد که استارت ورود والیبال ایران به جمع مدعیان دنیای والیبال با کمک ولاسکو زده شده است اما مسابقات قهرمانی جهان فرصتی مناسب بود برای رسیدن به بعضی از حقایق. آقایان برد ایران در برابر آرژانتین را همچون چماق بر سر ولاسکو کوبیدند. خولیوی دوست‌داشتنی را به سخره گرفتند که کار را در والیبال ایران نیمه‌کاره رها کرده و رفت اما حالا ولاسکو کار نیمه‌تمامش در والیبال ایران را با بردن آمریکا توسط آرژانتین تمام کرد و باعث صعود ایران به دور نهایی رقابت‌ها شد. کاش کمی قدرشناس این مربی دوست‌داشتنی باشیم. ممنون آقای ولاسکو.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها