شناسه خبر : 5036 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

پیشتازی جِم و فارسی‌وان در دفاع از دریاچه ارومیه
index:1|width:50|height:27|align:right نوشت: در چند هفته گذشته تماشاگران شبکه‌های «فارسی‌1» و «جِم» با تیزرهای تبلیغاتی خوش‌ساختی روبه‌رو شده‌اند که ضمن بیان تهدید‌های محیط زیستی، سعی دارد تا به مردم آگاهی دهد که باید سهمی در حفظ محیط زیست ایفا کنند... فارسی‌1 با انتشار گزارش‌های نوستالژیک در مورد چنارهای خیابان ولیعصر از قطع این درختان که هر ایرانی با آن خاطره‌ای دارد، ابراز تاسف می‌کند. شبکه جِم هم در میان برنامه‌ای تامل‌برانگیز از خشک شدن دریاچه ارومیه ابراز تاسف می‌کند... نمی‌توان این واقعیت را نادیده گرفت که رسانه ملی در این زمینه منفعلانه عمل کرده است. این امر که دیگر جز خطوط قرمز نیست، چرا باید بیرق صیانت رسانه‌ای از محیط زیست کشور به جای دستان مدیران سیما بر دوش دست‌اندرکاران دو شبکه ماهواره‌ای قرار بگیرد.

تقلید شبکه سه از «من وتو»
index:2|width:50|height:27|align:right نوشت: شبکه سوم سیما قصد دارد برنامه آکادمی موسیقی ایرانی را به‌زودی از شبکه سوم پخش کند. مجید زین‌العابدین مدیر این شبکه در نشست خبری مدیران این شبکه ضمن تایید این خبر گفت این مسابقه شامل دو بخش مسابقه بهترین صدا و مسابقه آقای مجری است که در این شبکه برگزار می‌شود... در میان رسانه‌های فارسی‌زبان نخستین شبکه‌ای که دست به ساخت چنین برنامه‌ای زد شبکه MI بود که در الگویی بسیار کوچک نمونه‌ای از برنامه امریکن‌آیدل را اجرا کرد. بعد از آن شبکه‌هایی چون تی‌وی پرشیا نمونه‌های مردم‌پسندتری از این مسابقه را برپا کردند. در نهایت نیز شبکه «من و تو» با راه‌اندازی یک آکادمی موسیقی برنامه‌ای شبیه «امریکن آیدل» و X Factor را راه‌اندازی کرد. برنامه‌ای که باعث شد تا اندیشه راه‌اندازی آکادمی موسیقی در ایران شکل بگیرد.

این هم شد زندگی
index:3|width:50|height:27|align:right در یادداشتی به قلم کیومرث پوراحمد از کارگردانان شهیر کشور نوشت: «همین جور که آقای احمدی نژاد رئیس پاک‌ترین دولت تاریخ ایران بودند، بدیهی است که مدیران انتصابی‌شان هم جزو پاک‌ترین مدیران تاریخ ایران بوده‌اند. مثلاً همین آقای شمقدری. واقعاً چقدر ایشان پاک بودند... از برکات وجود آقای شمقدری این بود که در سینمای ایران هر کسی سرش به تنش می‌ارزید خانه‌نشین شد. خود من (که امیدوارم سرم به تنم بیارزد) چهار سال تمام ... تکرار می‌کنم، چهار سال تمام، روزی 10، 12 ساعت می‌خوابیدم و بقیه‌اش را هم هر کاری عشقم می‌کشید می‌کردم، حالا که آقای شمقدری رفته باید بروم فیلم بسازم. پنج صبح از خواب بیدار شوم و تا بوق سگ کار کنم. این هم شد زندگی واقعاً!؟»

اما و اگرها درباره آمار حقوق معلمان
index:4|width:50|height:27|align:right نوشت: مرکز آمار آموزش و پرورش میانگین حقوق کارکنان این وزارتخانه در مرداد 92 را به تفکیک رسته شغلی و نیز استان محل خدمت منتشر کرد. مطابق این آمار - به فرض صحت - میانگین حقوق گروه معلمان در مرداد‌ماه یک میلیون و 342 هزار تومان بوده است. این گروه 919 هزار نفر از کارکنان این وزارتخانه را تشکیل می‌دهد. حدود پنج درصد کارکنان در حوزه اداری و ستادی به کار مشغولند. در ماه مرداد مجموع سهم حقوق و مزایای کارکنان، بیش از 1300 میلیارد تومان بوده است... بنابراین مجموع هزینه‌های پرسنلی وزارتخانه در سال جاری 15 هزار و 600 میلیارد تومان خواهد بود که 600 میلیارد تومان بیشتر از کل بودجه جاری این وزارت است. به عبارت دیگر امسال بیش از صد درصد بودجه جاری صرف پرداخت حقوق کارکنان می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها