شناسه خبر : 4315 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

انحراف پنج ‌هزار‌میلیارد‌تومانی
نوشت: رحمت‌الله حافظی عضو اصولگرای شورای اسلامی شهر تهران که مدت‌هاست با انتقاد از عملکرد شهرداری و هم‌طیفان خود در پارلمان شهری، چهره متفاوتی از خود نشان داده و سعی می‌کند استقلال خود را حفظ کند، دوشنبه عصر هم درجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر حاضر شد و تخلف تازه‌ای از شهرداری و شورا را خبری کرد: «شورای شهر تهران انحراف پنج ‌هزار‌ میلیارد‌تومانی شهرداری از بودجه ‌سال ۹۳ را پذیرفت.» حافظی مثل همیشه از غیرشفاف ‌بودن عملکرد مالی شهرداری برای اعضای شورا انتقاد کرد: «از جایگاه نماینده مردم در شورای شهر، اعتقاد دارم که عملکرد مالی شهرداری برای اعضای شورای شهر شفافیت ندارد و ابزارهای نظارتی لازم هم برای این مهم ایجاد نشده است. شهرداری تهران بدون توجه به لایحه بودجه مصوب شورا، عمل می‌کند.»
١٤ درصد معتادان ١٥ تا ١٩ساله هستند
به نقل از حمید صرامی، مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نوشت: سیستم هوشمند اعتیاد یک تهاجم جدی علیه نوجوانان و جوانان آغاز کرده است. بر اساس آمار، ٥٨ درصد معتادان زیر ٣٤ سال و ١٤ درصد از معتادان در طیف سنی ١٥ تا ١٩ سال هستند؛ و این موضوع به این معناست که نشانه‌روی و قتل‌عام سیستم اعتیاد، روی سنین نوجوانان و جوانان و آیندگان کشور است و آنها به ‌دنبال ناکارآمد کردن این نسل هستند. ...» او همچنین تاکید کرد: «با وجود حساسیت والدین، تحقیقات نشان می‌دهد ٥٥ درصد والدین بعد از سه تا پنج سال از اعتیاد فرزندانشان مطلع می‌شوند؛ بنابراین والدین باید با حساسیتی بیشتر به فرزندان از بروز پدیده اعتیاد جلوگیری کنند.»
معرفی نویسندگان ٥٨ مقاله جعلی به مقامات قضایی
نوشت: «رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی و معرفی نویسندگان ٥٨ مقاله ایرانی که از مجلات علمی حذف شده بود، به مقامات قضایی خبر داد. او گفت: حذف مقالات از نشریات درتمامی دنیا اتفاق می‌افتد و به صورت روزانه ازهمه کشورها تعدادی مقاله حذف می‌شود. ٥٨ مقاله ایرانی از میان چهار ‌هزار مقاله‌ای است که به صورت سالانه در مجلات علمی منتشر می‌شود و این فقط 7/0 ‌درصد از تعداد مقالاتی است که طی یک ‌سال از سوی محققان ایرانی منتشر می‌شود... متاسفانه این کار از سوی یک شرکت انتشاراتی که مورد تایید هیچ موسسه‌ای درکشور ما نبوده و تعدادی از افراد معدودی که عضو هیات علمی دانشگاه‌ها نیز نبودند، انجام شده که این افراد شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شدند»
کمک ٧٣٥ میلیاردی مردم به کمیته امداد
به نقل از علی محمد ذوالفقاری؛ معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از درآمد ٧٣٥ میلیارد تومانی این نهاد خیریه طی هفت ماه گذشته از محل صدقات، طرح‌های برکت، اکرام، محسنین، قربانی‌ها، زکات و فطریه خبر داد. به گفته ذوالفقاری، به‌طور میانگین هر خانواده ایرانی روزانه ١٠ تومان صدقه می‌دهد و ماهانه ٣٠ هزار تومان در طرح اکرام و حامیان کمک می‌کند. او در اعلام گزارش عملکرد هفت ماه گذشته امداد گفت: «در این مدت ١٦٣ میلیارد تومان در حوزه صندوق‌های صدقات، ٢٣٧ میلیارد تومان در حوزه طرح‌های برکت، تاج گل، گوشت قربانی و طرح‌های خرد، ١٦١ میلیارد تومان در طرح اکرام و محسنین، ١٣٠ میلیارد تومان از محل فطریه عام و خاص، کفاره و جشن‌های مردمی کمک و ...جمع‌آوری شده است.»دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها