شناسه خبر : 431 لینک کوتاه

خبرهای کوتاه

قاری «حافظ» که از افغانی‌های مقیم روستای نظام‌آباد است در گفت‌وگو با سایت خبری تحلیلی الف گفته است از ۱۴۰ خانوار تقریباً ۱۲۵ خانوار افغانی خانه خود را رها کرده و به مناطق اطراف رفته‌اند. ۱۵ خانواری که در روستا مانده‌اند هم حاضر به مصاحبه نیستند و می‌گویند اگر بفهمند به شما چیزی گفته‌ایم، ما را اذیت می‌کنند

فقط ۱۵ خانوار در روستا مانده‌اند
قاری «حافظ» که از افغانی‌های مقیم روستای نظام‌آباد است در گفت‌وگو با سایت خبری تحلیلی الف گفته است از ۱۴۰ خانوار تقریباً ۱۲۵ خانوار افغانی خانه خود را رها کرده و به مناطق اطراف رفته‌اند. ۱۵ خانواری که در روستا مانده‌اند هم حاضر به مصاحبه نیستند و می‌گویند اگر بفهمند به شما چیزی گفته‌ایم، ما را اذیت می‌کنند. معلم قرآن روستا که حاضر به مصاحبه شده است می‌گوید «سال‌ها به نظام‌آبادی‌ها قرآن درس داده‌ام و برایم ایرانی و افغانی فرقی نداشت، جوانان روستا مرا می‌شناسند و به من احترام می‌گذارند».

روایت استانداری قزوین از حادثه درگیری با مهاجران افغان
مسعود امیر‌صوفی، مدیرکل اتباع خارجی استانداری قزوین در گفت‌وگو با «تدبیر» ادعای حمله به 100 خانواده افغان در روستای نظام‌آباد قزوین را تایید کرده اما روایت متفاوتی از دلیل و ابعاد آن ارائه می‌کند. امیر‌صوفی، زمان وقوع این حادثه را بیش از 40 روز پیش اعلام می‌کند. او به «تدبیر» می‌گوید موارد متفاوتی از عدم رعایت قوانین و آزار مردم محلی باعث شده مردم نسبت به اتباع خارجی در آن منطقه حساس شوند.

تکذیب آزار و اذیت دختر معلول
فرمانده انتظامی استان قزوین در تشریح جزییات حادثه روستای نظام‌آباد به خبرگزاری مهر گفت: یک حرکت خزنده با پخش شایعاتی قصد دارد آرامش هموطنان را تحریک کند که برخی رسانه‌های معاند با آنها همسو هستند. سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان قزوین با تکذیب این اخبار مبنی بر حمله چند جوان ایرانی به افاغنه روستای نظام‌آباد قزوین و کتک زدن و به آتش کشیدن موتورسیکلت آنها، تمام گزارش‌های یاد شده را مطالب رسانه‌های بیگانه عنوان و آنها را تکذیب کرد.

امکان تکرار حادثه در آقا‌بابا
به گزارش سایت الف بعد از برخورد جوانان با مهاجران نظام‌آباد شاید امکان وقوع چنین حوادثی در روستاهای اطراف هم وجود داشته باشد. به طور مثال شورای اسلامی روستای آقا‌بابا در مصوبه‌ای از مهاجران خواسته که یکم تیرماه ۹۳ با پایان سال تحصیلی مدارس، روستا را ترک کرده و در صورت امتناع، شورای روستا هیچ تضمینی برای امنیت این افراد به آنان نمی‌دهد و هیچ مسوولیتی در قبال حوادث آینده نخواهد داشت.

دراین پرونده بخوانید ...

  • مظنونین همیشگی

    گزارشی از اتفاقات روستای نظام‌آباد و هجوم برخی از جوانان به مهاجران افغان

    مظنونین همیشگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها