شناسه خبر : 35509 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

تفاهم درگفتمان

معاون اول رئیس‌جمهوری: تشکل‌های مردم‌نهاد در آسیب‌های اجتماعی به دولت کمک کنند

معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه مشارکت معنادار و موثر مردم در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موجب توانمند شدن و تقویت نهادهای حاکمیتی می‌شود، گفت: دولت مقتدر از دل جامعه توانمند بیرون می‌آید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، جهانگیری در نشست با منتخبان تشکل‌های مردم‌نهاد با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در خلق فرصت‌های جدید برای جامعه و کشور، تصریح کرد: فرهنگ و گفتمان مشارکت مردمی باید در درجه اول به یک درک عمومی در جامعه و تفاهم در نهادهای حاکمیتی تبدیل شود و آثار و فواید مشارکت اجتماعی، شکل تحقق مشارکت و نحوه اثربخشی آن و زمینه‌ها و الزام‌های گسترده شدن آن برای جامعه بازگو شود.

وی با تبریک روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، تصریح کرد: این وظیفه دولت و دستگاه‌های قانونگذار و حقوقی است که زمینه‌ها را برای فعالیت این نهادهای مردمی فراهم کرده و با حسن ظن نسبت به ظرفیت آنها و مشارکت داوطلبانه شهروندان برخورد کنند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دولت تمام مساعی خود را برای رفع موانع قانونی فعالیت سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد به کار گرفته است، گفت: ما خواهان آن هستیم که تشکل‌های مردم‌نهاد با روحیه و با پشتوانه قانونی بهتری فعالیت کنند. در این خصوص در همه نشست‌هایی که از ابتدای سال با مدیران ارشد وزارتخانه‌ها داشته‌ام تاکید کردم که اگر مجوز فعالیت به فرد یا تشکلی می‌دهند باید با قدرت از آنها حمایت کنند. مجوز دادن یعنی دفاع از آنها برای انجام فعالیت قانونمند در جامعه، البته اگر تشکلی نیز تخلفی کرد باید پاسخگو باشد.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها