شناسه خبر : 31701 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

پرش بلند والیبال

تیم ملی والیبال زیر 21 سال ایران برای اولین بار قهرمان جهان شد

تیم ملی والیبال جوانان زیر ۲۱ سال ایران برای نخستین‌بار قهرمان جهان شد. این تیم روز شنبه گذشته و در فینال رقابت‌های قهرمانی جهان در رقابت با ایتالیا پیروز شد.

تیم ملی والیبال جوانان زیر ۲۱ سال ایران برای نخستین‌بار قهرمان جهان شد. این تیم روز شنبه گذشته و در فینال رقابت‌های قهرمانی جهان در رقابت با ایتالیا پیروز شد. در این مسابقات که در منامه بحرین برگزار شد، تیم ایران در مسابقه‌ای نزدیک و پایاپای، در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و قهرمان جهان شد. ایران پیشتر و در مرحله یک‌چهارم نهایی هم با ایتالیا روبه‌رو شده بود که آن مسابقه را به حریف واگذار کرده بود. ترکیب اصلی تیم ایران، متشکل از تیم پیشین نوجوانان ایران بود که در سال ۲۰۱۷ قهرمان جهان شده بود. بهروز عطایی، سرمربی تیم پس از برد به ایسنا گفت: «بازی سختی بود و از ابتدا هم پیش‌بینی بازی سختی را می‌کردیم. همه تلاشمان را کردیم تا این مسابقات به بهترین نحو به پایان برسد و خوشحالم که موفق شدیم. این برد و قهرمانی را به همه و جامعه بزرگ والیبال تبریک می‌گویم.» قهرمانی تیم ملی ایران با واکنش‌های گسترده‌ای روبه‌رو شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان ایران در مسابقات جهانی 2019 را تبریک گفتند. متن پیام رهبری به این شرح است: «جوانان عزیز؛ قهرمانی شما را تبریک می‌گویم. دل ملت را شاد کردید. از شما متشکرم.»

همچنین رئیس‌جمهور روحانی در پی قهرمانی جوانان والیبالیست ایران در رقابت‌های جهانی پیام تبریکی را منتشر کرد. روحانی در پیامش تاکید کرد: «قهرمانی مقتدرانه جوانان ایران در مسابقات جهانی والیبال، نویدبخش آینده‌ای درخشان برای والیبال ایران عزیز ماست. این موفقیت غرورآفرین بر ملت ایران، بلندقامتان پرتلاش تیم ملی و مدیران و مربیان تیم مبارک باد.»

پیش از این هرگز تیم ملی جوانان والیبال ایران موفق نشده به قهرمانی جهان دست یابد و بهترین نتیجه تیم ملی والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان، عنوان سومی سال ۲۰۰۷ با هدایت مصطفی کارخانه بوده است.