شناسه خبر : 19747 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

صدور حکم جلب کودک پنج‌ساله
index:1|width:40|height:17|align:right نوشت: اواخر فروردین امسال بود که امیرمحمد پنج‌ساله، هنگام بازی با دوستانش باعث وارد شدن مقداری خاک به چشمان همبازی‌اش شد. خیلی سریع اقدامات درمانی برای پسر بچه انجام شد و به دلیل عفونتی که اتفاق افتاده بود، کودک مورد جراحی چشم قرار گرفت. اما ماجرا به همین جا ختم نشد و خانواده کودک آسیب‌دیده به دلیل این اتفاق کاملاً غیرعمدی از امیرمحمد شکایت کردند. قاضی این پرونده با استناد به قانون جدید مجازات اسلامی و با توجه به شرایط پرونده حکم جلب امیرمحمد را صادر کرد. اگرچه این اتفاق عجیب و باورنکردنی است اما ماموران برای بازداشت امیرمحمد به خانه او مراجعه کردند و خواهان انتقال او به کانون اصلاح وتربیت شدند. خوشبختانه با دستور جعفر بدری، رئیس دادگستری استان لرستان این حکم متوقف شد.

اعتراض به حذف درس نقاشی و مجسمه‌سازی
index:2|width:40|height:23|align:right نوشت: سال گذشته اخباری مبنی بر حذف زنگ هنر در مدارس شنیده می‌شد که با مخالفت انجمن هنرمندان نقاش ایران و جمعی از هنرمندان و صدور بیانیه‌ای از طرف انجمن هنرمندان نقاش، این اتفاق روند کندتری به خود گرفت. گرچه در برخی از پایه‌های آموزشی درس هنر حذف شد. امسال بار دیگر شایعاتی درباره حذف درس نقاشی و مجسمه‌سازی از طرح درس و برنامه سال آینده دبیرستان هنرهای زیبا به گوش می‌رسد. این موضوع اعتراض انجمن هنرمندان نقاش را به دنبال داشته است. انجمن هنرمندان نقاش در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش نسبت به حذف درس مجسمه‌سازی و نقاشی اعتراض خود را عنوان کرده است. باید منتظر ماند و دید آموزش وپرورش در این زمینه چه پاسخی خواهد داد؟

کشت خشخاش بیخ گوش پایتخت
index:3|width:40|height:40|align:right نوشت: با تلاش سپاه ورامین زمین 1000‌متری که زیر کشت خشخاش رفته بود کشف شد. داوود اصغری، فرمانده سپاه ورامین با اعلام این خبر گفت: این افراد در یک باغ خصوصی با استفاده از موقعیت زمینی که در اختیار داشتند، در روستای قوئینک در مسیر جاده ورامین به پاکدشت اقدام به کشت خشخاش کرده بودند. پس از انجام اقدامات اولیه، حکم قضایی لازم برای دستگیری این افراد صادر شد و سرانجام این اقدام صورت گرفت. زمین مورد کشت نیز طی روزهای آینده امحا خواهد شد. بذر کشت خشخاش از افغانستان وارد ایران شده است. از سوی دیگر لازم به ذکر است که رصدهای عوامل سپاه در مناطق جنوبی تهران ادامه دارد و در صورت مشاهده هر گونه اتفاق مشابه، برخورد قانونی لازم با متخلفان انجام خواهد شد.

فرار ۳۱ معتاد بهبودیافته از مرکز بهاران
index:4|width:40|height:27|align:right نوشت: عبدالمقیم ناصحی رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران مکلف به راه‌اندازی بیش از ۱۳ مرکز بهاران برای بهبودیافتگان از اعتیاد شده است، گفت: در بازدیدی که از یکی از مراکز بهاران داشتم، مشخص شد که از ۶۰ نفر ثبت‌نام‌شده، تنها ۲۹ نفر در مرکز بهاران باقی مانده‌اند و ۳۱ نفر فرار کرده‌اند... بیش از ۱۵ وزارتخانه و سازمان درحوزه اعتیاد مسوولیت دارند که هرکدام از آنها فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند ولی نتایج آن در جامعه ملموس نیست...آمار طلاق امروزه بسیار افزایش یافته و نگران‌کننده است؛ چرا که بیشتر طلاق‌ها به علت اعتیاد مردان رخ می‌دهد... در شورای شهر تهران به‌ویژه کمیسیون فرهنگی-‌اجتماعی در زمینه آسیب‌های اجتماعی بحث کرده‌ایم و با تمام توان خود با سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه همکاری می‌کنیم.


دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید