شناسه خبر : 18428 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

«شهر موشها» تنور سینما را داغ می‌کند

نوستالژی چند نسل روی پرده سینما

شهر موش‌ها از نیمه دوم مردادماه به سینماهای ایران می‌آید، فیلمی که سازندگانش معتقدند می‌تواند چندین ماه در برنامه اکران دوام بیاورد و رکوردی تازه را در فروش به نام خودش ثبت کند.

شهر موش‌ها از نیمه دوم مردادماه به سینماهای ایران می‌آید، فیلمی که سازندگانش معتقدند می‌تواند چندین ماه در برنامه اکران دوام بیاورد و رکوردی تازه را در فروش به نام خودش ثبت کند.
علی سرتیپی، تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم سینمایی «شهر موش‌ها» به کارگردانی مرضیه برومند گفت: فیلم «شهر موش‌ها» قطع به یقین نیمه دوم مرداد اکران خواهد شد. با توجه به اینکه این فیلم به گونه‌ای یادآور روزهای خوش دهه شصتی‌هاست امیدواریم بتواند ضمن جلب نظر کودکان بزرگ‌ترها را هم درگیر کند. مدیرعامل فیلمیران درباره ساخت این فیلم و هزینه‌های مصرفی‌اش گفت: بر هیچ کسی پوشیده نیست که ما برای این فیلم بسیار هزینه کرده‌ایم و به دلیل اینکه بسیاری از مخاطبان با «شهر موش‌ها» خاطره دارند، ساخت این فیلم و حساسیت‌های پیرامونش بسیار زیاد است و خانم برومند نهایت تلاش‌شان را کردند که ضمن اینکه سینمای کودک احیا شود؛ بزرگ‌ترها هم با اشتیاق به تماشای این فیلم بنشینند. سرتیپی درباره مخاطبان فیلمش گفت: خاطرتان باشد که مخاطبان ما قابل حدس زدن نیستند، تعداد بزرگ‌ترهایی که به تماشای کلاه قرمزی رفتند به مراتب از بچه‌ها بیشتر بود و با توجه به اینکه این فیلم نوستالژی کودکی بسیاری از مردم است مخاطبان زیادی را پوشش خواهد داد و هدف ما هم همین بوده که همه مردم را برای تماشای «شهر موش‌ها» به سینما بکشانیم. شهر موش‌ها این روزها مراحل پایانی فنی‌اش را پشت سر می‌گذارد و قرار بود عید فطر اکران شود که این اتفاق نیفتاد و اکرانش به نیمه دوم مرداد موکول شد. فیلمبرداری فیلم سینمایی «شهر موش‌ها ۲» از پنجم مهرماه سال 13۹۲ به کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی مشترک منیژه حکمت و علی سرتیپی در چهار آشیانه هواپیما در بوستان ولایت آغاز شد. منیژه حکمت هم با اشاره به اینکه «شهر موش‌ها ۲» می‌تواند سه نسل را در کنار هم بنشاند، گفت: «شهر موش‌ها» می‌تواند بچه‌ها را در کنار والدین‌شان به سالن‌های سینما بکشاند و این فیلم سینمای کودک، پنج ماه از اکران سینماهای کشور را می‌گیرد. فیلم سینمایی «شهر موش‌ها 1» تولید سال 1364 بود. خاطره بازی کودکان دهه شصتی که حالا پدران و مادران امروز شده‌اند می‌تواند یکی از تضمین‌های فروش فیلم «شهر موش‌ها 2» باشد. در داستان «شهر موش‌ها 1» گربه سیاهی که موش‌ها به آن می‌گفتند «اسمشو نبر» به شهر موش‌ها حمله می‌کرد. به خاطر همین موش‌ها تصمیم می‌گیرند به شهر دیگری بروند. قرار می‌شود پدرها و مادرها از راه سخت و کوتاه بروند تا شهر را آماده کنند و بچه‌ها هم با معلم و آشپزباشی راه طولانی‌تر را انتخاب می‌کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها