شناسه خبر : 16181 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها

ایرنا: عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، به لزوم سخت شدن فرآیند صدور گواهینامه رانندگی اشاره کرد و گفت: این مساله سه ماه است در دستور کار کمیسیون ایمنی راه‌ها قرار گرفته تا با سخت شدن فرآیند صدور گواهینامه شاهد رفتار پرخطر رانندگان در جاده‌ها نباشیم.
ایسنا: حسین محمدپور‌زرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، گفت: ایران مانند سایر کشورهای در حال توسعه شهرنشینی سریع و مهار‌نشده را تجربه کرده و با توجه به تخمین نرخ رشد شهرنشینی در ایران به احتمال قوی در نتایج سرشماری سال ۱۳۹۵ شهرنشینی کشور به مرز ۷۵ درصد خواهد رسید.
میزان: حیدر فتاحی، دادستان پردیس، از بازداشت یکی از مسوولان اتحادیه کله‌پزان خبر داد و گفت: این فرد 10 تن کله پاچه تاریخ مصرف گذشته را در سوله‌ای در شرق تهران مخفی کرده بود و قصد توزیع آن را در بازار داشت که با رصد قضایی شناسایی و بازداشت شد.
ایرنا: خسرو صادق‌نیت، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از افزایش میزان نظارت بر استفاده سموم و آبیاری با فاضلاب در مدت دو سال گذشته خبر داد و گفت: دراین مدت بیش از300 هزار کشاورز ازمجموع چهار میلیون کشاورز درباره نحوه استفاده صحیح از سموم آموزش دیده‌اند اما هنوز درباره استفاده از سموم کشاورزی وضعیت مطلوب نیست.
مهر: پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، گفت: تا پایان آبان‌ماه سال جاری مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری‌شده است. بیش از ۶۰ درصد از سهم جمع‌آوری‌شده زکات به افراد تحت پوشش کمیته امداد با اولویت مسکن و جهیزیه تعلق می‌گیرد. همچنین ۴۰ درصد سهم زکات برای رفع محرومیت هزینه می‌شود. امیدواریم تا پایان سال بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شود.
ایرنا: حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: دزدان دریایی با بهره‌مندی از حمایت برخی کشورهای مدعی در لندن حساب بانکی داشته و پول راهزنی خود را به این حساب‌ها واریز می‌کنند. دزدان دریایی پس از ربودن کشتی‌ها بعضاً ١٠٠ تا ٢٠٠ میلیارد دلار مطالبه می‌کنند و می‌گویند پول‌های درخواستی به حساب‌های آنها در بانک‌های لندن واریز شود.
ایسنا: رویا منوچهری، عضو جمعیت امام علی، از شناسایی 400 خانواده از مهاجران پاکستانی در حاشیه تهران از سوی جمعیت امام علی خبر داد و گفت: جمعیت حدود دو سال است در خانه‌های ایرانی خود انواع خدمات علمی، فرهنگی و آموزشی را به این مهاجران ارائه می‌دهد و این در حالی است که هر روز بر تعداد مهاجران افزوده می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها