شناسه خبر : 14723 لینک کوتاه

بریده روزنامه ها

خبرسازی غربی‌ها علیه ستاد اجرایی فرمان امام
index:1|width:60|height:32|align:right تابناک نوشت: «نیویورک تایمز» اعلام کرد که دولت آمریکا، برای یک تاجر ایرانی قرار تعقیب صادر کرده و مدعی شده است، این فرد بنا بر ارتباط خود با ستاد اجرایی فرمان امام، اقدام به خرید صدها قبضه اسلحه آمریکایی و قاچاق آنها به ایران کرده است. به نوشته این روزنامه، این تاجر که «ب.د.» نام دارد، سال گذشته در چک بازداشت شد. وی به تلاش برای قاچاق اسلحه و نقض تحریم‌های ایران متهم شد. با این حال، دادگاه تجدیدنظر در جمهوری چک، حکم محکومیت وی را لغو کرد. نیویورک‌تایمز در گزارش خود مدعی شده است که «د.» پس از آزادی از زندان در ماه سپتامبر، به ایران بازگشته و در یکی از سمت‌های مهم در ستاد اجرایی فرمان امام، مشغول به فعالیت شده است.

فانی می‌داند که اردوی راهیان نور اختیاری نیست
index:2|width:60|height:32|align:right نوشت: تصادف اتوبوس راهیان نور در جاده‌های منتهی به خوزستان، یک کشته و 6 زخمی به جای گذاشت... مقامات آموزش و پرورش در رسانه‌ها می‌گویند اردوی راهیان نور اجباری نیست... آقای فانی قطعاً می‌داند که رفتن به اردوی راهیان نور اختیاری نیست... هیات دولت می‌تواند در مصوبه‌ای اعلام کند هرگاه شرایط رفت و برگشت بدون خطر دانش‌آموزان فراهم شد دوباره این سفرها از سر گرفته شود...آقای فانی باید به این فکر کند که اگر خدای نخواسته حادثه‌ای با ابعاد بزرگ‌تر رخ دهد، دولت جوابی برای افکار عمومی نخواهد داشت و وزیر آموزش و پرورش به عنوان مقام مسوول اولین کسی است که باید استعفا بدهد و به اتهام قتل غیرعمد محاکمه شود.

71 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند
index:3|width:70|height:32|align:right نوشت: علی جنتی، وزیر ارشاد ضریب استفاده از ماهواره در پایتخت را 71 درصد اعلام کرد. او تاکید کرد: «رسیدگی به این موضوع ضرورت عرصه علم و فناوری روز است که باید ببینیم که با آسیب‌های این شبکه‌ها چگونه مقابله کنیم.» جنتی از دریافت دوهزار شبکه ماهواره‌ای روی تلفن‌های همراه در آینده نزدیک خبر داد که به راحتی توسط تلفن‌های همراه قابل دریافت خواهد بود. وی با ذکر این سوال که آیا برای مقابله با این پیشرفت‌ها هم از پارازیت استفاده خواهیم کرد یا راهکارهای دیگری داریم، گفت: «برای مقابله با این آسیب‌ها نیاز به روش‌های عملی و صحیحی داریم که پژوهشگران باید این روش‌ها را در قالبی که هم برای مردم و هم برای دولت قابل پذیرش باشد، تدوین کنند.»

آقای رئیس‌جمهور، دستور مستقیم صادر کنید
index:4|width:60|height:32|align:right در سرمقاله خود نوشت: مطبوعاتی که فاقد سازمان صنفی نیرومند و بی‌بهره از فرهنگ کارآمد حرفه‌ای باشند هیچ‌گاه مجال فرهنگ‌سازی و تغییر در افکار و رفتار یک جامعه سنتی را نخواهند یافت. روزنامه‌نگاری امروز برای گریز از این تجربه‌های هراس‌آور، ناگزیر از اندیشیدن برای تشکیل یک نهاد مدنی و مدرن است... بنابراین بهتر است مدیران ارشاد، همچون کانون وکلا عمل کنند و اجازه دهند امور زندگی حرفه‌ای خبرنگاران توسط اهالی همین سرزمین اندیشیده شود. شاید انتظار این باشد که اینجا شما، آقای رئیس‌جمهور دستور مستقیم برای جلوگیری از تدوین نظام جامع رسانه‌ای صادر کنید و حداقل اگر انجمن صنفی را باز نکردید، انبوهی از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران را بیش از این بی‌پناه‌تر نکنید و کار را بر عهده خود آنان قرار دهید.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها