شناسه خبر : 14323 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

وقتی که انتخاب اعضای کمیته‌ها طبق قوانین فیفا و از سوی مجمع نباشد رای‌های صادره نیز با انتقادات فراوانی مواجه است.

مشکلات فراوان آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال
وقتی که انتخاب اعضای کمیته‌ها طبق قوانین فیفا و از سوی مجمع نباشد رای‌های صادره نیز با انتقادات فراوانی مواجه است. وقتی که فردی بدون داشتن تحصیلات حقوقی دست به تهیه آیین‌نامه انضباطی می‌زند باید منتظر عواقب آن نیز باشیم. چرا اختیارات روسای کمیته‌های فوق باید افزایش یابد؟ چرا برای صدور هر رای مهلتی مشخص نشده است؟ آیا بعد از گذشت زمان مناسب، رای صادره هر چند هم منصفانه باشد اثر‌گذار خواهد بود؟ چرا دبیرکل فدراسیون می‌تواند تا هر زمانی که بخواهد امضا و ابلاغ آرا را به تعویق بیندازد؟ اینها برخی از ایراداتی است که اگر یک حقوقدان ورزشی مستقل نسبت به تدوین آیین‌نامه اقدام می‌کرد، حتماً مد نظر داشت.

گذر ورزش از سنت به مدرنیته
نوشت: امروز سیستم ورزش ما همچون دستگاه‌های کارخانه‌های سنتی است که بیشتر انرژی و هزینه را می‌برند و کمترین سوددهی را دارند و تا مدرن نشوند یا باید به دست مدیران سنتی اداره شوند یا مدیران قوی و خلاق؛ اما ما با اینکه این را می‌دانیم خیلی وقت‌ها افراد معمولی را بر راس کار قرار می‌دهیم، و این در حالی است که توان این را نداریم که این مدیران معمولی را طوری هدایت کنیم که به موفقیت برسند. امروز و پس از ناکامی برخی رشته‌ها در بازی‌های آسیایی اینچئون بحث کنار گذاشتن برخی از روسای فدراسیون‌ها مطرح شده و این در حالی است که یک سیستم قدرتمند، سیستمی است که وقتی مدیری را انتخاب کرد آن را به موفقیت برساند نه اینکه تغییرش دهد، اگر این طور نشد باید به سیستم شک کرد.

آقای کفاشیان لطفاً استعفا بده
در یادداشتی به قلم چیا فوادی نوشت: «چه می‌شود گفت؟ چه می‌شود کرد؟ مگر هشدارها را جدی گرفتند؟ مگر به حرف کارشناسان گوش کردند؟ مگر اصلاحی انجام دادند؟ چه کردند؟ در فدراسیون فوتبال از علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال گرفته تا سیدهادی آیت‌اللهی نایب‌رئیس اول و رئیس کمیته فنی، مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون و عبدالرسول دانشجو سرپرست کمیته جوانان در چند وقت گذشته برای فوتبال پایه چه کرده‌اند؟ چرا باید علی دوستی‌مهر تقصیرها را به گردن بگیرد و بگوید که او مقصر است و فدراسیون مقصر نیست؟ ...آقایان کفاشیان، آیت‌اللهی، نبی و دانشجو، همین امروز استعفا دهید تا فوتبال نفس بکشد.»

مهریه دردسرساز همسر کرار جاسم
نوشت: هفته گذشته خبری در مورد همسر ایرانی کرار منتشر شده که او به دلیل اینکه کرار مهریه‌اش را پرداخت نکرده است ممنوع‌الخروج شده است. ظاهراً همسر ایرانی کرار چند هفته پیش برای گرفتن مهریه‌اش از بازیکن عراقی استقلال جلوی در باشگاه رفته است و مدیران باشگاه هم برای جلوگیری از تنش به او قول مساعد داده‌اند. اما نکته عجیب اینجاست که بازیکن عراقی استقلال وقتی از ماجرا مطلع می‌شود ادعا می‌کند پولی ندارد که به همسر ایرانی‌اش بدهد و به همین دلیل هم او چند روزی ممنوع‌الخروج می‌شود. با این حال منابع آگاه در باشگاه استقلال ادعا می‌کنند که باشگاه 60 میلیون از مهریه 110‌میلیونی کرار را به همسرش پرداخت کرده‌ است اما کرار حاضر به همراهی استقلال نشده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها