شناسه خبر : 13459 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

ایسنا: علیرضا امیری عضو هیات‌مدیره کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور: ۷۰ درصد بازنشستگان و کارگران حداقل‌بگیر بوده و زیر خط فقر قرار دارند. از وزیر کار، شورای‌عالی کار، تامین اجتماعی و مجلس و دولت خواستار رسیدگی عاجل به معیشت و دستمزد و سفره تهی این قشر شد.

تابناک: پس از گلایه در لفافه رضا میرکریمی، مدیرعامل خانه سینما و انتقاد صریح منیژه حکمت، این‌بار احمدرضا درویش عضو شورای عالی سینما نیز با انتشار متن استعفایش از شورای عالی سینمای ایران، نقد عملیِ خود را نسبت به وضعیت سینما در دولت یازدهم بیان کرد؛ شرایطی که اگر ادامه یابد، چیزی از عقبه فرهنگی دولت باقی نخواهد ماند.

مهر: مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر که وابسته به وزارت نیرو است، در تازه‌ترین گزارش خود، اعلام کرد: میانگین تراز آب دریای خزر در سال آبی (1394-۱۳۹۳) برابر منفی ۲۶ /۸۹ متر است که نسبت به سال آبی قبل ۲۲ سانتیمتر و نسبت به دو سال قبل ۳۰ سانتیمتر کاهش نشان می‌دهد.

مهر: خانه شهید مدرس پس از سال‌ها با سه میلیارد تومان هزینه مرمت شد و قرار است درهای این خانه که اکنون کاربری موزه و دارالقرآن دارد، پس از یک افتتاح خصوصی به روی عموم مردم باز شود. بخشی از این خانه به عنوان موزه و بخشی دیگر به عنوان دارالقرآن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میزان: عباس پوریانی، رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از تشکیل یک مجتمع ویژه قضایی برای رسیدگی به پرونده بیماران اختلال هویت جنسی خبر داد و گفت: «با ایجاد مجتمع قضایی امور حسبی، برخی پرونده‌های خاص از جمله پرونده‌های این بیماران که دادخواست تغییر جنسیت می‌دهند، به خاطر رفاه‌شان همگی در این مجتمع رسیدگی می‌شود.»

ایسنا: رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: «جوهر قند» خطرناک و استفاده از آن در نان ممنوع‌المصرف است و استفاده از این ماده در نان، خیانت است اما متاسفانه مواردی از استفاده از این ماده برای نرم و سفید شدن نان‌های نازک در برخی نانوایی‌ها گزارش شده است. متاسفانه استفاده از جوش‌شیرین هم در نان هنوز وجود دارد و این‌گونه نیست که کاملاً حذف شده باشد.

اعتماد: ناسا گزارشی پیرامون گرمایش جهانی و خشکسالی در ۳۰ سال آینده منتشر کرده است که نشان می‌دهد ۴۵ کشور جهان در معرض خشکسالی شدید هستند و در صورت عدم ذخیره منابع آبی دچار بحران کشاورزی و دامداری می‌شوند. بر اساس این گزارش، در فهرست ۴۵ کشور در معرض خطر، ایران در رتبه چهارم قرار گرفته است. گزارش ناسا تاکید می‌کند که بعید نیست بین ۳۰ تا ۴۰ سال آینده بخش‌های وسیعی از ایران به بیابان مطلق تبدیل شوند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها