شناسه خبر : 12793 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

شلیک به محیط‌بان دنا در روز محیط زیست
index:1|width:40|height:26|align:right نوشت: هفته پیش به دنبال شنیده شدن صدای شلیک گلوله در منطقه حفاظت‌شده دنای شرقی، محیط‌بانان شهرستان بویراحمد عازم منطقه شدند. با این امید که در روز محیط زیست بتوانند مانع از ریختن خون حیوانات بی‌گناه شوند، غافل از آنکه با شکارچیان بی‌رحمی مواجه خواهند شد که از شلیک به محیط‌بانان نیز ابایی ندارند! کامبیز حسین‌پور، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد در این باره گفت: محیط‌بانان پس از چندین ساعت جست و جو و ردزنی، حوالی عصر شکارچی متخلف را در «چشمه بی‌ابرشیم»، منطقه گنجه‌ای کهنه مشاهده کرده و برای برخورد قانونی با وی وارد عمل شدند. هنگامی که ماموران قصد بازداشت متخلف را داشتند، وی به سمت محیط‌بانان تیراندازی کرده و پس از مجروح کردن یکی از ماموران از محل متواری شد.
هفتادی‌ها و هشتادی‌ها با کارناوال آمدند
index:2|width:40|height:17|align:right نوشت: دهه هفتادی‌ها این بار در یک دورهمی خبرساز شده‌اند؛ پس از ماجرای چالش‌های عجیب که دهه هفتادی‌ها تا مدت‌ها در شبکه‌های اجتماعی پیگیر آن بوده‌اند، این بار برخی از دانش‌آموزان با قرارهای تلگرامی و اینستاگرامی به یک دورهمی در پاساژ کوروش واقع در غرب تهران رفته‌اند تا با پایان امتحانات، شروع تعطیلات تابستانی خود را به نوعی دور هم باشند و جشن بگیرند. البته پلیس پس از آگاهی از ازدحام آنها و ایجاد ترافیک در محدوده اتوبان ستاری دست به کار شده و با حضور در این محل، از دانش‌آموزان خواسته به منازل خود برگردند...چند هزار نفر در این میتینگ دور هم جمع شده و البته پیش از این در پارک لاله و پارک آب و آتش هم برنامه مشابهی گذاشته بودند که به این وسعت نبوده است.

تاثیرگذارترین دانشگاه‌های ایرانی در علوم پایه
index:3|width:40|height:18|align:right به نقل از محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: از لحاظ کمیت تولید علم به ترتیب، دانشگاه تهران، تربیت مدرس، شریف، شهید بهشتی و امیرکبیر بیشترین کمیت علم در حوزه علوم پایه را تولید کرده‌اند. بررسی نمایه‌نامه‌های نشریات در پایگاه‌های ISI و ISC در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ نشان می‌دهد حدود ۲۴ درصد از تولیدات علمی کشور در حوزه علوم پایه صورت می‌گیرد. این میزان شامل 664 /22 مدرک نمایه‌شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و 188 /113 مدرک در پایگاه استنادی وب آو ساینس تامسون رویترز (آی‌اس‌آی) می‌شود. حدود ۱۷ درصد از تولید علم کشور در حوزه علوم پایه در ISC و ۸۳ درصد آن در ISI منتشر می‌شود.

ورود پلیس به لو رفتن سوالات امتحانات نهایی
index:4|width:40|height:26|align:right نوشت: در حالی که مهدی نوید‌ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، لو رفتن سوالات امتحانی را «حادثه‌ای تاسف‌انگیز» می‌خواند که باید با آن برخورد قانونی شود، محمد فاضل، مدیرکل دفتر وزارتی و مشاور وزیر آموزش و پرورش، با قاطعیت لو رفتن سوالات را رد می‌کند؛ رویکردی دوگانه که در پاسخ دیگر مسوولان به شائبه‌های مطرح در این خصوص هم دیده می‌شود. با مهر تایید خوردن بر شایعه‌های فراوانی که درباره لو رفتن برخی سوالات آزمون‌های نهایی امسال مدارس منتشر شده بود، خبر می‌رسد که پای پلیس فتا به این پرونده باز شده و پیگیری‌های حقوقی ماجرا آغاز شده است، اما هنوز کسی نمی‌داند، این پیگیری‌ها چه تاثیری در سرنوشت گره‌خورده دانش‌آموزان با این امتحانات خواهد داشت.


دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها