شناسه خبر : 11036 لینک کوتاه

مرور مطبوعات

ایسنا: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران: در مکاتبه با شهردار منطقه 1 تهران، توقف تخریب خانه منسوب به «پدر چای ایران» خواسته شده است.

مهر: چهار مالک خانه تاریخی در تهران و خراسان رضوی درخواست کرده‌اند این بناهای تاریخی از فهرست میراث ملی خارج شود. دادخواست آنها در دادگاه بدوی دیوان عدالت اداری پذیرفته شده ولی رای قابل تجدیدنظر است.

ایرنا: پرویز تناولی مجسمه‌ساز شهیر ایرانی در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور، برای بازگرداندن آثار مورد مناقشه‌اش با سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران، کمک خواست.

مهر: عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما: حدود 35 تا 40 درصد مردم کشور از برنامه‌های ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

ایرنا: دستورالعمل اجرایی پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه در مورد بسته حمایت غذایی در جلسه هیات دولت بررسی شد که طبق آن اعتبار پیش‌بینی‌شده برای هر نفر 200 هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و 400 هزار ریال تعیین شده است.

ایسنا: موزه «تاریخ فرهنگ کودکی» که 31 اردیبهشت امسال، در مراسم انتخاب موزه‌های برتر سال 1392، در چهار حوزه «پژوهش»، «بازدیدکننده»، «آموزش» و «کودکی» به عنوان موزه برتر در بخش خصوصی شناخته شد، تا کمتر از 20 روز دیگر، مکان خود را در باغ نگارستان از دست می‌دهد.

فارس: سید‌مهدی میرشاه‌ولد، سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی درباره سوءاستفاده برخی شرکت‌های خصوصی بیمه، از عنوان سازمان بیمه سلامت ایران هشدار داد.

مهر: زهرا بنیانیان، مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در امور زنان و خانواده: 62 درصد از زنان معتاد متاهل به دلیل اعتیاد همسر، برادر یا یکی از اعضای خانواده خود به این دام گرفتار شده‌اند./ سن آغاز مصرف مواد مخدر در زنان کاهش پیدا کرده و به 15 تا 19‌سالگی رسیده است.

ایرنا: سید‌عیسی موسوی‌نسب، مدیر کل اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران: حدود 570 هزار نفر از اتباع افغان غیرمجاز در استان تهران هستند.

ایلنا: علی صابری عضو شورای شهر تهران که خود عضوی از جامعه معلولان کشور است، گفت: بیش از 50 درصد فضاهای مترو برای استفاده معلولان مناسب نیست.

ایرنا: حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش: شرکت دانش‌آموزان در برنامه روزهای پنجشنبه یک روز بانشاط اختیاری است و مبلغ دریافتی فقط برای هزینه‌های مصرفی خواهد بود.

ایلنا: احمد مسجدجامعی، رئیس شورای شهر تهران از افزایش حقوق مرده‌شورهای استخدامی سازمان بهشت‌زهرا (س) از 12 به 17 ماه خبر داد.

ایسنا: رئیس پلیس اصفهان: برخورد یدی با بدحجابی جواب نمی‌دهد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها