شناسه خبر : 10226 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

مهر: رضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تاکید بر عزم مسوولان برای اعزام مجدد زائران به مکه مکرمه گفت: اگر شرایط فراهم شود همه مسوولان آمادگی دارند مسیر را هموار کنند و اگر مسوولان عربستانی این مسیر را هموار نکنند در دنیای اسلام خوار و ذلیل می‌شوند.
ایرنا: میزان جمعیت دچار سوءتغذیه در جامعه ایران از 1 /5 درصد در سال 1990 به 2 /3 درصد در سال 2015 کاهش یافته است. میزان گرسنگی در ایران در سال‌های یادشده از 5 /18 به 8 /6 درصد تنزل یافته است. درصد افراد دچار سوءتغذیه که معنای رایج گرسنگی را بیان می‌کند 2 /3 درصد جمعیت کشور را نشان می‌دهد.
ایسنا: محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا، از کاهش 10‌درصدی قتل در 9‌ماهه امسال خبر داد.
تسنیم: رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، اظهار کرد: اینکه عده‌ای فرصت‌طلب تبلیغ تورهای شاد برای سفر به اطراف تهران به مناسب جشن کریسمس و با تبلیغ نمادهای غیرایرانی را برای عموم جامعه انجام می‌دهند از نظر ما غیرقانونی است و با اجراکنندگان که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند برخورد خواهیم کرد.
ایسنا: محمد اسلامی، رئیس اداره باروری وزارت بهداشت، گفت: 220 هزار سقط القایی در سال در کشور وجود دارد که باید آن را کاهش داد.
ایرنا: حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران یکی از کشورهای بلاخیز دنیاست و در یک دهه گذشته 700 هزار نفر در این حوادث در دنیا جان خود را از دست دادند.
فارس: محمد ایرجیان، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: سالانه بین پنج تا هشت هزار نفر در ایران با مرگ مغزی، جان خود را از دست می‌دهند و روزانه ۷ تا ۱۱ نفر از بیماران منتظر پیوند اعضا هستند.
ایسنا: شهریار دبیریان، دبیر همایش امنیت غذا، سلامت و توسعه، گفت: شش برابر استاندارد جهانی نان مصرف می‌کنیم، اما مصرف لبنیات ایرانیان یک‌دوم تا یک‌سوم مصرف استاندارد جهانی است و اگر میانگین مصرف جهان 160 لیتر است سرانه مصرف ما به 80 لیتر می‌رسد و باید برای مصرف بیشتر آن فرهنگ‌سازی کنیم.
مهر: حراج تهران با فروش ۲۵ میلیارد و 362 میلیون تومان رکورد ۲۱ میلیارد و ۴۰ میلیون تومانی سال گذشته خود را شکست.
ایلنا: سمیره صباح، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو، واردات برنج پلاستیکی چینی به کشور را تکذیب کرد و از مردم خواست به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو نظارت جدی در این زمینه دارد.
ایسنا: علیرضا جاوید معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از برچیده شدن پل روگذر گیشا خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید